Chiropraktycy Polscy

zabiegi

OFEROWANE ZABIEGI:

   

PAMIĘTAJ :

BÓL KRĘGOSŁUPA NIE ZABIJA LECZ TORTURUJE!!!

85% bólów kręgosłupa nie jest zdiagnozowanych!!!

Bóle kręgosłupa i stawów wynikają głównie z niewłaściwej postawy ciała, siedzącego trybu życia oraz zbytniego przeciążenia stawów. Dochodzi wówczas do ich zablokowania i unieruchomienia w obrębie kręgosłupa i miednicy. Powoduje to takie objawy jak bóle kręgosłupa, głowy, mrowienie lub drętwienie w kończynach oraz wiele innych dolegliwości. Należy pamiętać, że jakiekolwiek patologiczne zmiany w kręgosłupie mają negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Współcześnie coraz więcej osób stosuje nadmiernie tabletki przeciwbólowe. Zbagatelizowanie bólu kręgosłupa niesie za sobą poważne konsekwencje w postaci pogłębiania się problemu i  prowadzić może do trwałego kalectwa!  Szybko rozpoczęta terapia oraz profilaktyczne korzystanie z masaży oraz zabiegów terapii manualnej pozwala zachować sprawny aparat ruchu i uniknąć trudno odwracalnych zmian zwyrodnieniowych które są przyczyną bólu.

   

REHABILITACJA I MASAŻ OSÓB DOROSŁYCH: 

    

Masaż leczniczy - powoduje rozluźnienie mięśni, zwiększa zakres ruchomości w stawach, umożliwia zmniejszenie bólów  mięśniowych i przeciążeniowych.

Terapia manualna - wykorzystując w pełni bezpieczne techniki dobrane z uwzględnieniem stanu i dolegliwości pacjenta, umożliwia usunięcie prawdziwej przyczyny bólu. Przy pracy na poszczególnych stawach kręgosłupa może wystąpić charakterystyczne „kliknięcie” określane jako „ nastawienie” .

Chiropraktyka MTC - wprowadza równowagę we wszelkich skrzywieniach i zaburzeniach ruchomości poprzez precyzyjną pracę na miednicy, kręgosłupie i poszczególnych stawach. Może być bezpiecznie wykonywana na osobach z osteoporozą i dzieciach.

Kinesiotaping -  to metoda plastrowania i zabezpieczania przeciążeń  mięśniowo-stawowych na okres po zabiegu w celu zwiększenia jego efektywności.

   

Szeroki wachlarz oferowanych przez NAS zabiegów obejmuje także: 

    

ZABIEGI DLA CIAŁA:

Masaż gorącymi kamieniami - Zabieg wykonywany przy użyciu specjalnych kamieni bazaltowych. Działa mechanicznie i termicznie na wszystkie tkanki oraz układy ustroju. Masaż ten, jest doskonałą formą relaksacji psychicznej oraz działa rozluźniająco  na tkankę mięśniową. Poza tym wpływa pozytywnie na regulację krążenia energii w organizmie, siły witalne, łagodzi ból, a także posiada właściwości odmładzające. Zabieg  ten, łączy w sobie kilka terapii: termoterapię, masaż klasyczny, akupressurę oraz aromaterapię.

Refleksoterapia stóp – jest to metoda leczniczego masażu stóp, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

Masaż kolagenowy na ciało, masaż akupresurowo-limfatyczny -masaż, który poza cechami zabiegu relaksującego intensywnie wprowadza na oczyszczoną skórę warstwę naturalnego kolagenu (składnika skóry odpowiadającego przy niedoborze za wiotczenie i starzenie się skóry). Dzięki wprowadzaniu kolagenu przez masaż dociera on do najgłębszych warstw skóry przez co nawet pojedyńczy zabieg daje bardzo dobre efekty. Przeznaczony dla osób chcących oczyścić organizm z napięć, toksyn i obrzęków. Odpowiedni, odmienny kierunek masażu pozwala nie tylko odprowadzić złogi do węzłów chłonnych ale również trwale usuwa je wraz z limfą poprzez dłonie i stopy. Zabieg jest bardzo delikatny, nadaje się dla osób z wieloma zaburzeniami i przeciwskazaniami do innego rodzaju masażu.

Masaż Lomi-Lomi - Lomi Lomi Nui wywodzi się z tradycji hawajskiej. Masaż polega na głaskaniu i uciskaniu ciała przedramionami. Ruchy terapeuty przypominają taniec. Towarzyszy temu hawajska muzyka, a w powietrzu unosi się zapach aromatycznych olejków. Masaż ma bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu różnych dolegliwości. Jednak najbardziej polecany jest osobom zestresowanym i przemęczonym, gdyż doskonale relaksuje i przywraca energię. Lomi Lomi Nui uzdrawia ciało i duszę.

Masaż kobiet w ciąży : profesjonalny masaż kobiety ciężarnej zmniejszający obrzęki, napięcia i dolegliwości bólowe w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet, kończyny górne i dolne. Relaksacyjny masaż powłok jamy brzusznej.

Specjalistyczna rewitalizacja poporodowa: masaż brzucha, praca z blizną po cesarskim cięciu, masaż gruczołu piersiowego, masaż w zjawisku nietrzymania moczu, modelowanie sylwetki, masaż z naturalnym kolagenem: cellulit, rozstępy

Świecowanie uszu: to zabieg, który każdy powinien zrobić sobie przynajmniej raz na pół roku, żeby przeczyścić uszy. Metodami domowymi nie da się tego, niestety, dobrze zrobić, a patyczki, które teoretycznie mają do tego służyć, tylko wpychają brud głębiej. Systematycznie świecowanie powinni mieć robione ludzie pracujący w hałasie, kurzu, w miejscach, gdzie się pyli, oraz osoby często latające samolotami. Zabieg jest też szczególnie polecany po wyjazdach nad morze, żeby oczyścić uszy z piasku, oraz w sezonie jesiennym, żeby wzmocnić zatoki w czasie, kiedy najłatwiej o przeziębienia.

      

PROFESJONALNA REHABILITACJA DZIECI I MŁODZIEŻY: 

    

Rehabiliatcja dzieci metodą NDT Bobath - jest to metoda rehabilitacji która idzie tropem normalnego rozwoju niemowląt. To dogłębna analiza każdej sekwencji ruchu, rozkładu napięć, drobnych "etapików" i "kamieni milowych", obserwacja rozwijających się niemowląt, tego jak niemowlęta wyuczają się wzorców ruchowych i dlaczego niektóre rozwijają nieprawidłowe wzorce, a niektóre patologiczne. Wspomaga prawidłowy rozwój dzieci. W terapii dziecko uczy się prawidłowych mechanizmów odruchu postawy - równoważnych i nastawczych.

Rehabilitacja w wodzie - Relaksujący dotyk rąk terapeuty oraz uspokajająca moc wody sprawią, że wprost odpłyniemy w krainę wyciszenia, spokoju i głębokiego relaksu. Efekty? Znaczne zmniejszenie napięcia mięśni, złagodzenie dolegliwości bólowych, usunięcie stresu i zmęczenia. Dodatkowo Watsu powoduje znaczną poprawę dla osób uskarżających się na kłopoty ze stawami, obniżenie rytmu serca. Po takiej sesji będziemy lepiej sypiać, zauważymy znaczną poprawę procesów trawienia, ogólnie poczujemy się lepiej. Znaczną ulgę poczują również osoby uskarżające się na depresje i stany lękowe.

Terapia czaszkowo-krzyżowajest delikatną i nieinwazyjną formą terapii manualnej, która poprawia naturalne możliwości  samoregulacji i gojenia się ustroju poprzez rozluźnienie struktur powięziowych w obrębie głowy i całego ciała. Stosuje się ją w leczeniu takich dysfunkcji jak: bóle i zawroty głowy, problemach stawu skroniowo- żuchwowego, zespole napięcia przedmiesiączkowego, nadpobudliwości u dzieci, autyzmie, nerwicach.

Terapia ręki - dzięki dotykowi dziecko uczy się rozpoznawać faktury, temperaturę, konsystencję tworzyw, odróżniać przedmioty, osoby, zwierzęta. Ćwiczenia i zabawy przeprowadzone na terapii ręki mają rozwijać sprawność ruchową dłoni dziecka, kształtować chwyt oraz koordynację pomiędzy dłonią prawą i lewą, a w dalszej kolejności obejmują naukę pisania.

Ćwiczenia wspomagane"Pająk" daje możliwość prowadzenia ćwiczeń z pacjentami od około 2 roku życia, aż do późnej starości. Mogą to być pacjenci z minimalnymi problemami funkcjonalnymi, aż po stany skrajnie ciężkie, bez możliwości samodzielnego przyjęcia jakiejkolwiek pozycji. Sprzęt ten może być swoistym "klubem fitness", a równocześnie spełniać funkcje najbardziej wyrafinowanych i skomplikowanych sprzętów rehabilitacyjnych. Jest to sprzęt, w którym można ćwiczyć tak poszczególne grupy mięśniowe (selektywnie), jak i całe wzorce i zachowania ruchowe. 

Rejestracja: 883 646 165, 790 400 148 zapisy telefoniczne od 8.00-15.00
współpracujemy z: dogoryglowa.org